پردیس الزهرا (س) سمنان

درباره دانشگاه

اطلاعات مربوط به مرکز

1- مشخصات مرکز:

نام: پردیس  الزهرا (س) سمنان

2- نشانی مرکز و شماره تلفن های ضروری : سمنان – میدان ارگ

نام استان : سمنان

نام شهرستان : سمنان

تلفن تماس:02333349242

 

شرح اجمالی و کابردی برنامه :

به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ، بنابر اهمیت آموزش نیروی انسانی در سازمانها ،وزارت آموزش و پرورش به همراهی وزارت علوم و فناوری و تایید سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور بمنظور تقویت بنیه علمی فرهنگیان و ارتقاء سطح دانش ، کارآیی و بهبود معیشتی آنان وفراهم نمودن امکانات و صرف هزینه های لازم در راستای سیاست توسعه فرهنگی دولت مبادرت به طراحی و اجرای دوره های کاردانی ،کاردانی به کارشناسی و کارشناسی ارشد تحت عنوان ضمن خدمت فرهنگیان نمود که استان سمنان نیز بطور فعال و مؤثر این اهداف را دنبال نموده و تا کنون تعداد زیادی از فرهنگیان استان موفق به اخذ مدارک فوق دیپلم ولیسانس در رشته های مختلف تحصیلی شده اند و در حال حاضر نیز مرکز  تربیت معلم سمنان مجری دوره های کاردانی و کارشناسی در رشته های مختلف می باشند .

 

موقعیت جغرافیایی ، تاریخی ،علمی، آموزشی استان:

استان سمنان در جنوب سلسله جبال البرز واقع شده است شهرهای مهم آن سمنان – شاهرود – دامغان و گرمسار می باشد که مرکز استان در شهر سمنان واقع است . فاصله سمنان تا تهران حدود 225 کیلو متر جاده شوسه دو بانده آسفالته می باشد.

از آنجا که راه آهن سراسری تهران مشهد و همچنین جاده شوسه  تهران مشهد از استان سمنان می گذرد شهر سمنان از اعتبار ویژه ای برخوردار شده است . از نظر تاریخی شهری است بسیار قدیمی چنانچه قلاع موجود در این شهر متعلق به قبل از اسلام و احتمالا دوره زرتشت می باشد دارای مسجد جامعی است که به دستور مولای متقیان در عهد اسلام ساخته شده است. ضمنا منار و مسجد امام این شهر که در دوره قاجاریه ساخته شده است از زیبایی خاصی برخوردار است این استان با داشتن دانشگاهها و موسسات آموزش عالی از جمله دانشگاه علوم پزشکی سمنان  و شاهرود – دانشگاه جامع سمنان – دانشگاه صنعتی شاهرود و دانشگاه علوم پایه دامغان و چهار واحد دانشگاه پیام نور در شهرهای سمنان ،شاهرود ،دامغان و گرمسار و دانشگاه رسول اکرم (ص) دامغان و واحدهای دانشگاه آزاد در سمنان، شاهرود ،گرمسارو آموزش عالی فرهنگیان نقش مؤثری در اعتلای علم و دانش عزیزان دارد.

 


نظرات کاربران